Eğitim serisi, "Line-Rendering-Grading", "Material-Colour-Texture" ve "Product Design Drawing Techniques" olmak üzere 3 modüldür. Online eğitimde ilk seviye olan Modül 1.1:"Line, Rendering, Grading" ile başlanacaktır. Dersler 1.5 saattir, ayda her hafta 1 gün yapılmak üzere 4 adet dersten oluşur. Çizim eğitiminde izlenen yöntem, genel tasarım eğitiminin yapı taşları (line, form, shape, value, texture, colour, space) kullanılarak yeni bir çizim öğrenme yöntemi ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır. Temeli 3 boyutlu düşünceyi geliştirmeyi ve bakmak ile görmek arasındaki farkın yaratılması prensibine dayandırılmaktadır. Basamaklar halinde ilerleyen bu eğitim;

1. Introduction (Module 1):

Başlangıç seviyesi çizime giriş olarak kabul edilmektedir, her katılımcı için uygundur. Derslerin içeriği şu şekildedir:

1.1: “Line, Rendering, Grading”
1.2.1: "Elements of Perspective"
1.2.2:"Perspective II"
1.3: "Study on Elementary Form"
1.4: "Compound Shapes"
1.5: "Detailing & Section

2. Intermediate (Module 2) :

Material-Colour-Texture (Malzeme, Renk ve Doku)” orta seviye olarak kabul edilmektedir. Derslerin içeriği şu şekildedir:

2.1: Value, Shade, Shadow
2.2.1: Texture
2.2.2: Texture II
2.3.1: Advanced Compound Material
2.3.2: Advanced Compound Material II
2.4: Objects and Material
2.5: Detailing

3. Advanced (Module 3) :

Ürün Tasarımı Çizim Teknikleri gördüğünü ve düşündüğünü çizebilmenin inceliklerini öğreten ve kişisel tarzın belirlenmesine ufuk açması hedeflenen gelişmiş seviye ile başlar. Bu eğitim modülü için 3 boyutlu düşünme ve çizim deneyimi beklenmektedir. Derslerin içeriği şu şekildedir:

3.1: Advanced Detailing
3.2: Phantom&Exploded Drawings
3.3: Principle of Composition
3.4: Human Figure&Body Parts
3.5: Storyboard
3.6: Presentation Board

Kritik Modülleri;

Kritikler, katılımcılara dağıtılacak föylerin değerlendirilmesidir. Bu süreç, isteğe bağlı olup, eğitimci ve tüm grup elemanları ile canlı değerlendirilmesini kapsayan eğitici ve öğretici bir süreçtir. Online eğitimde katılımcıların da aktif olarak değerlendirme süreçlerine katılımını hedefleyen bu eğitim modüllerinde bireysel çalışmalarıyla katılım sağlayan tüm adayların kritik alma imkânı olacaktır. Kritik sürecine katılım, çalışmaya ve isteğe bağlıdır. Kritiklerde zaman sınırı eğitimci tarafından belirlenir.

Ücretlendirme;

Online eğitim toplamda bir modül (4 Ders) için 440 + KDV'dir. Toplamda 500 TL'dir.

Devam eden Kurslar

Line,Rendering,Grading

Derse Kayıt Ol

Compound Shapes

Derse Kayıt Ol

Principle Of Composition

Derse Kayıt Ol

Sıfırdan Başlamak İsteyenler için

Line, Renderng, Grading

Derse Kayıt Ol

Value, Shade, Shadow

Derse Kayıt Ol

Advanced Detailing

Derse Kayıt Ol

Özel Ders

Line, Rendering, Grading

Derse Kayıt Ol

Value, Shade, Shadow

Derse Kayıt Ol

Advanced Detailing

Derse Kayıt Ol