Nobis Academy Nedir?

Hakan Gürsu tarafından kurulmuş olan Nobis Academy, tasarım eğitimlerindeki eksikliklere odaklanan, yenilikçi değerleri bütünlükçü bir yaklaşım ile birleştirerek öğrencilerine başarılı bir öğrenim süreci oluşturan bir eğitim merkezidir.

Özgün işler yapabilen, emeğe saygılı, yenilikçi, orijinal olma bilincini oluşturmak,

Alanında dünya da oluşan gelişmeleri takip eden bir strateji ile uygulama becerisi ve cesaretine sahip olan bireyler yetiştirmek,

Geleneksel ve evrensel değerleri algılanıp, benimseyip bu önemli iki etmene katkı sağlamak,

Dr. Hakan Gürsu Kimdir

Hakan Gürsu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümünde Doç. Profesör Doktor. aynı zamanda Designnobis tasarım şirketinin ve Nobis Academy eğitim merkezinin kurucusu/yöneticisidir.
Hakan Gürsu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nden 1984 yılında birincilikle mezun olmuş, Mimarlık Yüksek Lisansını ve Şehir Bölge Planlama Doktorasını tamamlamıştır. Ürün tasarımı, iç mimari ve şehircilik gibi çeşitli projelerde ve Rusya ve Japonya dahil olmak üzere çeşitli merkezlerde mesleğini sürdürdü. 1991 yılında Japon Endüstriyel Tasarım Derneği tarafından "Tasarımın Öncüsü" ödülüne layık görüldü. Ürün ve mekan tasarımları birçok ödül ve övgü aldı. 2006 yılında kurduğu DESIGNNOBIS Tasarım / İnovasyon firması Türkiye'nin En Büyük 40 Girişimci Firması arasında seçildi. 13 yılda 240'ın üzerinde tasarım ödülü kazanarak dünyanın prestijli tasarım yarışmalarında onurlandırıldı ve AB'de düzenlenen Dünya Tasarım Sıralamalarında Türkiye'yi ikinci sıraya taşıdı. TEDx, Intel, Coca Cola, IBM ve Dünya Bankası dahil olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası organizasyona inovasyon, yaratıcı düşünme, tasarım ve Ar-Ge konularında konuşmacı olarak katkıda bulunmuştur. Bu alandaki deneyimlerini yansıtan “İnovasyon” kitabı 2014 yılında yayınlandı. Ardından Milano'da Uluslararası Tasarımcılar Birliği tarafından “Yılın Tasarımcısı” olarak onurlandırıldı. Tekne, oyuncak ve mobilyadan tüketici elektroniğine kadar uzanan çevre dostu ve vizyoner projeleri, ortak sorunlara alışılmadık çözümler getiriyor.

Hakan Gürsu yıllarca içinde kazanmış olduğu çizim ve tasarım birikimini öğrencilerine aktarmak amacı ile Nobis Academy'yi kurdu.